NEWS

CSM Târgoviște! Confruntări cu cele mai puternice echipe din Liga Națională de Baschet Feminin!

✍🏻 Baschetbalistele noastre se întâlnesc la începutul acestui an cu cele mai puternice echipe din Liga Națională de Baschet Feminin.

✔️ Dacă în urmă cu o săptămână, fetele noastre s-au confruntat cu CSM CSU Constanța, echipă care se află pe locul 2, 🗓️sâmbătă, 13 Ianuarie, ora 18:00⏰, se vor întâlni cu Campioana României, SEPSI SIC SF. Gheorghe.

☑️ Ne așteaptă o partidă foarte dificilă, însă ne dorim ca echipa noastră să lupte cu același devotament și curaj ca săptămâna trecută, iar asta să se vadă în rezultatul final.

🏀 Ca de fiecare dată, accesul în Sala Ioan Valerian din Târgoviște va fi gratuit, însă pentru susținătorii care nu pot ajunge, dar își doresc să susțină echipa, aceștia o pot face accesând linkul de YouTube al Federației Române de Baschet.

✅ Succes fetelor, vă ținem pumnii! Mereu alături de voi! 🧡💙

(sursa – CSM Târgoviște)