Dan Alexandru Tică (PNL)! Împreună STOPĂM creșterea nejustificată a tarifelor pentru salubrizare!
SE POATE! Împreună stopăm creșterea nejustificată a tarifelor pentru salubrizare!
Acțiunile noastre nu au fost în zadar!
Primul pas, ne-am asigurat că toate firmele cunosc decizia de suprataxare luată de ADI Management Integrat al Deșeurilor prin distribuirea de mesaje, pliante, postări informative și întâlniri cu agenții economici.
Pasul doi, am trecut la acțiune cu o petiție și o sesizare la Instituția Prefectului Dâmbovița față de hotărârea luată deja în Consiliul Local Târgoviște de creștere a prețului pentru colectarea, transportul și depozitarea gunoiului pentru firmele târgoviștene.
Pasul trei, am distribuit un model de contestație pentru decizia ADI Management Integrat al Deșeurilor – suprataxarea serviciilor de colectare, transport și depozitare deșeuri pentru agenții economici.
Astăzi, ADI Management Integrat al Deșeurilor a anunțat că taxa va fi regândită și modul de calcul va fi reevaluat.
Cerem ADI Management Integrat al Deșeurilor să dea dovadă de responsabilitate în regândirea taxei și aplicarea principiului Plătești pentru cât gunoi produci!
(Dan Alexandru Tică – PNL)


