Deputatul Gabriel Plăiașu, ales Președinte Forța Dreptei Dâmbovița! Află componența conducerii!
Astăzi, 20 ianuarie 2024, a avut loc Conferința Județeană de Alegeri FORȚA DREPTEI Dâmbovița, desfășurată în prezența a peste 250 de delegați din 39 de organizații locale dâmbovițene în incinta Cinematografului Independența.
Alături de noi au fost prezenți și Ludovic Orban – Președintele FORȚA DREPTEI, Violeta Alexandru – Liderul Parlamentarilor Forța Dreptei, Adrian Miuțescu – Vicepreședinte Forța Dreptei, Bogdan Glăvan – Membru al Biroului Politic Național, Ionel Pușcaș – Președinte Forța Dreptei Sector 6.
De asemenea, au participat și președinții USR și PMP Dâmbovița, Daniel Blaga și Liliana Nițu, reprezentând cele 2 formațiuni care, alături de FORȚA DREPTEI, vor candida la alegerile europarlamentare pe o listă comună.
În urma votului exprimat, Președintele ales al FORȚA DREPTEI DÂMBOVIȚA este dl. Deputat Gabriel PLĂIAȘU.
Componența Biroului Politic Județean este următoarea:
– Vicepreședinte: Alina Lupu-Milea
– Vicepreședinte: Gheorghe Amuzan
– Vicepreședinte: Cătălin Slăvilă
– Membru: Jenica Dragnea
– Membru: Maria Mirabela Pîscoveanu
– Membru: Ruxandra Radu
– Membru: Marius Cobzaru
– Membru: Dan Andrei Lupu
– Membru: Florin Marcu
– Membru: Vasile Eugeniu Până
– Membru: Octavian Popescu
– Membru: Dan Rădoi
– Membru: Spirea Horia
– Membru: Daniel State
– Membru supleant: Florentin Băluță
– Membru supleant: Sebastian Greaca
– Membru supleant: Gheorghe Naie


