NEWS

Deputatul Gabriel Plăiașu, ales Președinte Forța Dreptei Dâmbovița! Află componența conducerii!

Astăzi, 20 ianuarie 2024, a avut loc Conferința Județeană de Alegeri FORȚA DREPTEI Dâmbovița, desfășurată în prezența a peste 250 de delegați din 39 de organizații locale dâmbovițene în incinta Cinematografului Independența.

Alături de noi au fost prezenți și Ludovic Orban – Președintele FORȚA DREPTEI, Violeta Alexandru – Liderul Parlamentarilor Forța Dreptei, Adrian Miuțescu – Vicepreședinte Forța Dreptei, Bogdan Glăvan – Membru al Biroului Politic Național, Ionel Pușcaș – Președinte Forța Dreptei Sector 6.

De asemenea, au participat și președinții USR și PMP Dâmbovița, Daniel Blaga și Liliana Nițu, reprezentând cele 2 formațiuni care, alături de FORȚA DREPTEI, vor candida la alegerile europarlamentare pe o listă comună.

În urma votului exprimat, Președintele ales al FORȚA DREPTEI DÂMBOVIȚA este dl. Deputat Gabriel PLĂIAȘU.

Componența Biroului Politic Județean este următoarea:

– Vicepreședinte: Alina Lupu-Milea

– Vicepreședinte: Gheorghe Amuzan

– Vicepreședinte: Cătălin Slăvilă

– Membru: Jenica Dragnea

– Membru: Maria Mirabela Pîscoveanu

– Membru: Ruxandra Radu

– Membru: Marius Cobzaru

– Membru: Dan Andrei Lupu

– Membru: Florin Marcu

– Membru: Vasile Eugeniu Până

– Membru: Octavian Popescu

– Membru: Dan Rădoi

– Membru: Spirea Horia

– Membru: Daniel State

– Membru supleant: Florentin Băluță

– Membru supleant: Sebastian Greaca

– Membru supleant: Gheorghe Naie