Doliu în fotbalul dâmbovițean! Dumitru Vlad a trecut la cele veșnice!
![]()
O undă de șoc cutremură familia fotbalului dâmbovițean! A trecut fulgerător în neființă cel mai vechi membru al asociației noastre și unul dintre fondatorii ei, 𝐃𝐔𝐌𝐈𝐓𝐑𝐔 𝐕𝐋𝐀𝐃.
![]()
𝐃𝐎𝐌𝐍𝐔𝐋 𝐕𝐋𝐀𝐃 iubea într-un fel unic Asociația Județeană de Fotbal Dâmbovița, pe care a slujit-o cu demnitate și credință, în calitate de contabil, vreme de 33 de ani.
![]()
𝐃𝐔𝐌𝐈𝐓𝐑𝐔 𝐕𝐋𝐀𝐃 va rămâne în memoria colectivă ca un om cald, echilibrat, cu o înțelepciune adâncă, o personalitate memorabilă a fotbalului dâmbovițean. Noi am pierdut un coleg prețios, un profesionist, care lasă în urmă regrete și lacrimi.
![]()
Trupul neînsuflețit este depus la capela bisericii din Aninoasa, iar slujba de înmormântare va avea loc sâmbătă, 13 ianuarie, începând cu ora 11.30.
![]()
𝐹𝑖𝑒-𝑖 𝑎𝑚𝑖𝑛𝑡𝑖𝑟𝑒𝑎 𝑛𝑒𝑠̦𝑡𝑒𝑎𝑟𝑠𝑎̆! 𝐷𝑢𝑚𝑛𝑒𝑧𝑒𝑢 𝑠𝑎̆-𝑙 𝑜𝑑𝑖ℎ𝑛𝑒𝑎𝑠𝑐𝑎̆ 𝑖̂𝑛 𝑝𝑎𝑐𝑒!
(sursa – AJF Dâmbovița)


